26 april 2012

Noyons Stipendia 2012

Maar liefst 10 aanvragen voor een stipendium van €15.000 kreeg het bestuur van de Noyons stichting in de afgelopen weken te verwerken. Met hulp van de Wetenschapscommissie, die een voorselectie maakte, zijn uiteindelijk 3 aanvragen gehonoreerd. Criteria waren: het wetenschappelijk karakter, mate van vernieuwing en een echte pilot voor een grotere aanvraag, de toepasbaarheid in praktijk en het perspectief op een vruchtbare onderzoekslijn. De gelukkigen zijn:

  • Dr. ir. D.H. van de Kerkhof, Catharina Ziekenhuis Eindhoven: Bepaling van dabigatran, rivaroxaban en apixaban met UPLC-MS/MS en vergelijking met stolactiviteits-assays.
  • Dr. J.A.Bakker, MUMC Maastricht: Screeningstest voor mitochondriale aandoeningen in lymfocyten.
  • Dr. J.F.M. Jacobs, UMC St. Radboud Nijmegen: Quantitative measurement of free light chains using mass spectrometry.

 De stipendia werden uitgereikt op de Nationale Wetenschapsdag Klinische Chemie van 19 april jl. in Amersfoort.


NVKC nieuws