apr
18
2024
TivoliVredenburg, Utrecht

Zorgcongres ‘Perspectief op standaardisatie’

Het is zover! Je kunt je inschrijven voor het zorgcongres ‘Perspectief op standaardisatie’ op 18 april 2024 in TivoliVredenburg in Utrecht. Het ministerie van Volksgezondheid. Welzijn en Sport (VWS) host samen met Nictiz voor en mét het brede zorgveld een inspirerend event. We willen tijdens het congres zoveel mogelijk perspectieven op standaardisatie van gezondheidsgegevens bij digitale uitwisseling een podium te geven. Durf jij het aan om voor één dag een andere bril op te zetten? Zijn jullie inzichten – van beleidsmakers, ICT-leveranciers, zorgaanbieders, koepels, kennisinstituten en patiënten – te verenigen? We zijn benieuwd want we hebben elkaar hard nodig bij de realisatie van veilige en eenduidige gegevensuitwisseling in de zorg.

Rondreis en een talkshow

Onder leiding van dagvoorzitter Sabine Uitslag maken we een reis langs verschillende aandachtspunten zoals stelselregie en -beheer door VWS en Nictiz. Tijdens het plenaire deel wordt er ook input van het publiek gevraagd. Zo is er talkshow ‘Lentetijd’ met verhalen en interviews uit de praktijk. Wil jij jouw kijk op of ervaringen met standaardisatie delen? Dan zoeken we jou! In het aanmeldformulier geef je aan of je interesse hebt in een voorgesprek.

Verdieping en interactie

Naast het plenaire deel zijn er 8 verschillende interactieve workshops. Waar ligt jouw interesse? 

 • SNOMED – ‘Ontdek wat het SNOMED-advies voor jou als eindgebruiker (en voor jouw sector) betekent’
 • LOINC – ‘Connect the dots voor de implementatie van LOINC in de brede context’
 • Nationale Bibliotheek – ‘Ontwerp mee zodat de Nationale Bibliotheek aansluit op jouw informatiebehoefte’
 • FHIR – ‘Maak in groepjes een start met de roadmap voor het implementeren van vernieuwde informatiestandaarden’
 • Nationaal Releasebeleid – ‘Werk samen met ons aan de fundamenten van een nationaal releasebeleid’
 • DesignAthon – ‘Verken met ons hoe design thinking bijdraagt aan een meer intuïtieve en betekenisvolle interactie met digitale gezondheidsgegevens’
 • Stelselcriteria – ‘Ga in gesprek over de toepassing van stelselcriteria in de praktijk’ 
 • Zib-transitie – ‘Verdiep je in de positie van zorginformatiebouwstenen (zib's) in relatie tot andere standaarden in het gezondheidsinformatiestelsel’

Programma

 • 09:00-10:00 Inloop en registratie
 • 10:00-16:00 Plenaire deel en workshops
 • 16:00-17:00 Netwerkborrel

 

Zie https://zorgcongres.evenementenbureauvws.nl voor meer informatie.