NVKC
Zoeken | Bureau | English | Inloggen
Medisch laboratoriumspecialisten in bloedonderzoek

NVKC Weblog

NVKC Weblog index | Berichtenarchief

14-09-2007
Proefschrift albumine in urine

Proefschrift: Albuminuria as a laboratory risk marker. Methods evaluated. Jacoline W. Brinkman. Promotiedatum: woensdag 24 oktober 2007, 14:45 uur, Doopsgezinde kerk, Oude Boteringestraat 33, Groningen.

De laatste jaren heeft wetenschappelijk onderzoek aangetoond dat de uitscheiding van kleine hoeveelheden albumine in de urine een voorspeller is van hart- en vaatziekten en sterfte in de populatie.
Het eerste deel van het proefschrift toont aan dat het langdurig opslaan van urine monsters bij -20°C een 30% afname in albumine concentratie tot gevolg heeft wanneer deze is gemeten met de traditionele meetmethode (immunonefelometrie). Echter, wanneer de monsters opgeslagen worden bij -80°C kan een verschil in albumine concentratie voorkomen worden. Daarnaast blijkt dat het verval in albumineconcentratie sterk afhankelijk is van de bepalingsmethode. Wanneer deze bepaald wordt met een nieuw ontwikkelde methode (HPLC) dan is het verval veel groter.
In het tweede deel van het proefschrift wordt onderzocht welke analysemethode voor de bepaling van de albumine concentratie (immunonefelometrie of HPLC) een betere voorspeller is van hart- en vaatziekten en sterfte. Wanneer albumine gemeten wordt met de traditionele meetmethode en deze is relatief laag, dan gaat dit gepaard met een laag risicoprofiel. Echter, wanneer ditzelfde monster gemeten wordt met de HPLC methode en een hoge albumine concentratie tot resultaat heeft, dan heeft deze groep mensen toch een hogere kans op hart- en vaatziekten.

Voor meer informatie of het bestellen van een proefschrift: j.w.brinkman@lc.umcg.nl

Geplaatst door R.W. Wulkan op 14-09-2007, 13:58 [link]

Meer berichten in het berichtenarchief

Wij nemen uw bloed serieus!

App belangstelling

Worldlab 2014

PAOKC E-learning

BANNER FMLS Stichting Federatie Medisch LaboratoriumSpecialismen


RSS feed Abonneer je op de NVKC Newsfeed

Add to Google

[wat is dit?]